Profese zubaře je nevděčná záležitost. Na rozdíl od mnoha druhů řemesel si se svými pacienty (zákazníky) příliš nepopovídá a neužije si s nimi ani přátelské pohodové atmosféry. Za prvé jsou pacienti při výkonu nuceni mít otevřená ústa, takže toho ani nemohou moc namluvit, a za druhé bývají mnozí tak vystresovaní, že o nějaké pohodě při vstupu do ordinace nemůže být řeč. Přece jen bychom však mohli mnohým z vás poradit, abyste se snažili stres eliminovat dostupnými prostředky, aby zubař v Praze Clinic Plus odvedl svůj výkon s dobrým pocitem, a vy jste z toho neměli zbytečné trauma.

bolest zubů

Znecitlivění – zubní lékař nemá zájem vás trápit bolestí. Naopak potřebuje, abyste byli klidní, aby mohl svůj výkon provést co nejlépe. I proto vám ošetřovanou oblast lokálně znecitliví a nebudete mít důvod podléhat stresu. Toto si zapamatujte, abyste se ještě před odchodem z domova nedopovali léky s analgetickými účinky, což by mohlo zesílit účinek těchto přípravků a zatížit neúměrným způsobem játra.

zubní ordinace

Namísto alkoholu a kávy adaptogeny – alkoholem si lidé připíjí (paradoxně) na zdraví a také na kuráž, protože uvolňuje vnitřní napětí. Jenže v kombinaci se znecitlivujícími látkami to opět bude značná zátěž pro játra, a zbytečně si tím přitížíte. Nedoporučuje se ani pít před zákrokem kávu a kofeinové nápoje, které zvedají hladinu stresových hormonů v krvi. Mnohem lepší je, když káva, tak obilná s cikorkou (čekankou) anebo vhodná adaptogenní bylinky, například Maca peruánská nebo Ženšen, s nimiž naopak snížíte stresové napětí a udržíte potřebnou hormonální rovnováhu.

Po zákroku – dodržujte pokaždé a všechny pokyny zubaře, nikdy vám je nebude sdělovat jen tak, pro legraci. A bude-li to přípustné, můžete si po odchodu z ordinace udělat hezký zbytek dne a odměnit se něčím, co vám udělá radost. Například zajděte do restaurace na pizzu, do cukrárny na zákusek, dopřejte si třeba zmrzlinu, je-li to možné a kupte si něco veselého jen tak pro dobrý pocit, například knížku, společenskou či karetní hru, šachy, nástěnný kalendář, hrnek, tričko, sportovní kalhoty či obuv.