Úklidu se snažíme obvykle vyhýbat, jeÅ¡tÄ› vyhýbat se mu neustále nejde a ÄlovÄ›k se prostÄ› musí donutit a doma uklidit. Lze si to nÄ›jak usnadnit? 

Mytí koupelny i utírání prachu si můžete usnadnit – Úklid nemusí být nekoneÄný a nudný! 

Úklid v domácnosti se zkrátka musí dělat, musí se dělat pravidelně a nikomu se do něj obvykle nechce. Máte to také tak? Každý týden se přemlouváte, snažíte se delegovat i děti nebo partnera, pokud to jde, najdete si výmluvu a úklid zase o pár dnů raději odložíte? Opravdu jen malá hrstka hospodyněk uklízí s úsměvem a ráda. Možná, že ale i vy se můžete do úklidu příště pustit s úsměvem a to se z toho opravdu nemusí stát vaše nová radost. Zkuste si zkrátka jen úklid zjednodušit a trošku si ho zpříjemněte. 

úklidové prostředky

Každý den pár minut

Úklid vám půjde mnohem lépe, když se mu budete vÄ›novat pravidelnÄ›, a to tÅ™eba jen pár minut každý den. JistÄ› jsou dny, kdy to nejde nebo se vám opravdu nebude chtít, ale právÄ› pokud budete uklízet s pravidelností, ani to vás neohrozí a nerozhází. TÅ™eba takový úklid koupelny se dá každý den zvládnout za pár minut, koupelna pak bude neustále Äistá a hlavnÄ› se nebudete muset moÅ™it usedlými neÄistotami, které nejdou jen tak dolů. 

Motivujte se oblíbenou hudbou nebo si pusÅ¥te nahlas tÅ™eba oblíbenou audioknihu. Pak se vám bude uklízet lépe, pomůže i to, když si pÅ™edem z povrchu odstraníte vÅ¡echny pÅ™ekážky. VÄ›ci, které pÅ™ekáží, dejte na stranu, pak jen můžete vzít prostÅ™edek, hadřík a pustit se do toho. Na běžný úklid vám staÄí vzít tÅ™eba jen smÄ›s octa a vody, hadřík z mikrovláken je spolehlivým pomocníkem a neÄistoty pak jdou dobÅ™e smýt. Nezapomeňte na umyvadlo, sprchový kout nebo vanu a WC. SetÅ™eno můžete mít do pár minut, pak už jen umyjte podlahu. 

vysávání koberce

Jak Äasto utírat prach? 

Setřít nebo vysát podlahu je obvykle tÅ™eba alespoň jednou za dva nebo tÅ™i dny. Drobky na zemi asi nikdo nevidí rád, takže jde o práci, ke které se donutíte snadno. Ale co takový prach? Ten pÅ™eci jen tolik vidÄ›t není, zvláštÄ› pokud pÅ™ijdete domů z práce až odpoledne a sluníÄko je už zapadlé. ProstÄ›, co nevidíme, to nás tolik netrápí, že? Ale i utírání prachu nemusí být horor, navíc opravdu staÄí, když se prach setÅ™e jednou za týden nebo za deset dní. Takže buÄte v klidu, prach ale stírejte peÄlivÄ›, od shora dolů a nejlépe navlhÄeným hadříkem.