Ceny nemovitostí neustále rostou, a to jak u nás, tak ve světě. Lidé by si přáli bydlet ve vlastním bydlení, ale ceny nemovitostí jim to příliš neumožňují. Ještě před pár lety byly ceny nemovitosti poloviční, někde třetinové. Je potřeba si přiznat, že ceny už tak nízko nikdy nebudou. Neustále rostoucí ceny nemovitostí způsobují problém s bydlením pro lidi všech věkových kategorií. Kdo zrovna uvažuje o změně bydlení, čeká ho problém nejen při financování nového bydlení, ale i při hledání volného nájmu. Vzhledem k neustále rostoucím cenám bydlení rostou i ceny nájmů, a tak je dnes problém najít odpovídající bydlení za dostupnou cenu.

malý domek

V zahraničí jsou ceny ještě daleko vyšší. Nezřídka se stává, že lidé z příjmů zaplatí bydlení, a dok konce měsíce už jim téměř nic nezbývá. Tento problém je opravdu obrovský zejména ve Spojeném Království, kde jsou ceny enormní. A právě v zahraničí se rozvinul trend bydlení v mini domcích, které i přes svoje menší rozměry poskytnou nejen jednotlivcům nebo párům, ale i celým rodinám, dostatek prostoru pro spokojený život. O co jde?

Mini domky, které spousta lidí zná pod zahraničním pojmem “tiny house”, jsou většinou konstrukce na kolech, které je možné umístit na pozemek a připojit se na přípojky. Díky zateplení a kompletnímu vybavení jde o bydlení, které je cenově dostupné, komfortní a rychle si na něj zvyknete. Domky se prodávají v mnoha variantách, seženete úplně malý pro jednotlivce, a dokonce i větší pro rodiny s dětmi. Velkou výhodou je dostatek užitné plochy a hlavně nízká cena.

malý dům

Chcete vidět jak takový domek vypadá a co všechno vám nabídne?
Sledujte naše videa o tiny house, kde se dozvíte víc. Uvidíte nejenom jak tiny house vypadá zvenčí, ale podíváte se i na interiér, který vás nejspíš v mnoha ohledech příjemně překvapí. Ceny jsou násobně nižší než u běžných domů.