Když se řekne hypotéka, tak co vy si pod tím představíte? Mnoho lidí si pod hypotékou právě představí třeba nějaké bydlení, třeba že se pořídí nějaký malý byt anebo veliký dům. Tohle už je potom úplně jedno, protože mnoho lidí právě v poslední době také chce žít ve vlastním bydlení, protože mnoha lidem se nelíbí, že musí platit nájem. A řeknu vám, že je moje babička právě už také bydlí ve vlastním bydlení. Ona zdědila také nějaké dva menší domky po svých sourozencích, kteří bohužel zemřeli dříve než ona a oni neměli žádnou rodinu, takže všechno zdědila moje babička. A protože babička jinak celý život bydlela v nájmu, tak si řekla, že když prodá dva malé domečky, které jsou starší, tak si potom za to může koupit jednu téměř novou garsonku.

Všechno si pořádně propočítejte.

Babička potom nevěděla, ale co si má vzít, jestli nějakou půjčku nebo hypotéku či něco podobného? Nejlevnější americká hypotéka potom ale byla opravdu jasná volba. Babička sice o tomhle vůbec nevěděla. Já jsem sice kdysi pracovala v bankovním sektoru a také v hypotečním sektoru a řeknu vám, že právě všichni zákazníci nejvíce vyhledávali nejlevnější americkou hypotéku.

Na bydlení jsou peníze velmi důležité.

Byla jsem docela překvapená, protože jsem si stále myslela, že mnoho lidí bude spíše chtít jít tou starou dobrou cestou a vzít si klasickou hypotéku, protože někteří lidé, a to hlavně ta starší generace, když slyší, že je něco amerického, tak většinou od toho odtahují ruce a nechtějí mít s tím nic společného. Řeknu vám ale, že je to škoda, protože nechápu, proč lidé třeba nevyzkoušet také nejlevnější americkou hypotéku. Proč si třeba nezjistí více informací? Zkuste se podívat na webové stránky fahd.cz, kde najdete různé hypotéky, a to včetně americké hypotéky nebankovní, která je podle mého názoru opravdu skvělou volbu a myslím si, že s ní se opravdu nikdy nespálíte.