Chcete si užít plavbu po Vltavě tak, aby vás to bavilo? Kdo by nechtěl, jenže mnozí lidé prostě neví, jak, a tak se stává, že se z dovolené vracíte rozmrzelí, unavení a otrávení, a možná dokonce na Vltavu zanevřete, a to by byla škoda, protože si to tato svůdná a okouzlující řeka nezaslouží.

Český Krumlov

Plán cesty

Nespoléhejte se na vodácké průvodce, protože ty vám obvykle budou předkládat paušalizované, zprůměrované výsledky, a využijte vodáckého terénu na Vltavě tak, abyste se mohli pokochat okolní krajinou a historickými památkami. Pronajmete si lodě v půjčovně lodí Vltava Cvakni se a můžete začít.

1. den – vypravte se na úvodní rozplavbu z Vyššího Brodu do Rožmberku nad Vltavou. Začít s plavbou můžete klidně až odpoledne, protože to do Rožmberku není daleko, a dopoledne byste si mohli projít půvabnou stezku podél Čertových proudů z Loučovic do Vyššího Brodu.

Rožmberk nad Vltavou

2. den – ten si naplánujte jako odpočinkový a využijte toho k prohlídce hradu, stojí to za to.

3. den – vyplujte brzy zrána, alespoň budete mít na jezech klid od dalších vodáků. Z Rožmberku můžete doplout až do Nového Spolí a další den opět využít jako odpočinkový, tentokrát v Českém Krumlově.

4. den – Český Krumlov je jedno z nejkrásnějších měst světa a kromě Městské památkové rezervace vám vřele doporučujeme navštívit zejména rozsáhlou zámeckou zahradu.

5. den – doplujte až do tábořiště ve Zlaté Koruně, za slunečného dne tu bude pohodová plavba, protože řeka je zde již hodně široká a přehledná, a nebude vám tu vadit ani větší počet vodáků.

6. den – ráno byste mohli zavítat na prohlídku kláštera a až kolem oběda začít s plavbou ke zřícenině hradu Dívčí Kámen. Je to jen deset kilometrů daleko a za pouhé dvě hodiny tam doplujete úplně snadno.

7. den – zde buď plavbu ukončíte, anebo pokud se vám Vltava zalíbila, můžete doplout až do Českých Budějovic k fotbalovému hřišti SK Meteor.