Vložky

  • Snadno se používají
  • Existuje velké množství druhů
  • Dají se koupit už za pár korun

Tampony

  • Některým ženám není příjemný
  • Může se těžko zavádět
  • Jsou dražší

vložky a tampony

I když jsou tyto menstruační pomůcky rozšířenější než jiné alternativní pomůcky, nejsou to nejlepší co je možné během menstruace používat. Oba druhy bývají vyrobeny z umělých vláken, která mohou v těle zůstávat a tím způsobovat zdravotní problémy. Navíc bývají bělené chlorem, a tak opravdu nejde o to nejlepší co můžete během menstruace používat. Vložky nebývají oblíbené u mladších ročníků, protože nejsou příliš komfortní. Mohou snadno protéct i zapáchat, a to i přes častou výměnu. Na trhu se objevil menstruační kalíšek, který funguje jako tampon, ale ten není příliš vhodný pro mladé dívky, které teprve začínají menstruovat. Zavádění může být bolestivé a kalíšek je uzpůsoben spíše pro dospělou anatomii.

žena v prádle

Horkou novinkou na trhu jsou menstruační kalhotky. Stávají se populárnějšími každý rok, protože se mluví o ekologii, a kalhotky se používají celé roky. I přesto že se musí vyprat jsou velmi hygienické, a neobsahují plasty ani chlor, takže jsou 100% zdravější než jednorázové pomůcky. Jejich pořizovací cena je sice trochu vyšší, ale když si rozpočítáte cenu za kalhotky a jednorázové pomůcky za jeden rok, vyjde vám částka stejná a nebo dokonce nižší právě u kalhotek. Koupíte si je a vydrží vám roky, takže částka bude spíše násobně nižší.

Kalhotky jsou vyrobeny z několika vrstev savého materiálu, aby absorbovaly vše co je třeba. Není nutné se obávat zápachu, protože díky savému materiálu pohltí i ten. Kalhotky se střídají zhruba po stejné době jako jednorázové pomůcky. Existuje více druhů podle síly http://reseneulohy.cz/220/praclovek-a-sily menstruace, a tak můžete mít kalhotek opravdu dostatek na to, abyste nemusela čekat na vyprání těch použitých. Vyzkoušejte je a budete překvapena jejich pohodlím.