Slyšeli jste už někdy pojem kratom? Jedná se o produkt vytvořený z rostliny jménem Mitragyna speciosa, která se vyskytuje především v jihovýchodní Asii, konkrétně se jedná o lokality jako je Thajsko, Malajsie nebo Indonésie. V Asii je hodně využívaná pro svoje účinky. Kratom totiž má spoustu léčebných účinků na naše tělo. Bohužel, u nás se stále nejedná o legislativou schválený výživový doplněk, nicméně i tak lze kratom zakoupit. Kratom nemá jen jeden druh, ale k dostání je více druhů. Většinou jsou rozlišovány podle barev a každé barevné označení má jiné léčebné účinky.

bolest hlavy

Nejprve si představme červený kratom. Ten je známý zejména pro svoje účinky, kdy dokáže utišit bolest, znecitlivit bolavá místa celkově má uklidňující, až sedativní účinky. Hodí se třeba pro ty, kteří trpí chronickými bolestmi. Pozor ale, neměl by se užívat společně se silnými analgetiky. V takovém případě by mohl spíše uškodit.

Zelený kratom můžeme označit jako takový nakopávač. Dokáže vám dodat energii, vyčistit vám hlavu tak, že se soustředíte jen na výkon a dodá vám energii. Zelený kratom využívají především sportovci, aby dosáhli lepších výkonů, a je taky dobrý pro ty, jejichž zaměstnání je velmi fyzicky náročné.

fotbal

Účinky bílého kratomu jsou hlavně vtom, že působí jako stimulant pro naši náladu. Dokáže nám ji zlepšit, povzbudit nás, odstranit z nás stres. Příjemně nás uvolní a taktéž nám dodá energii. Jsou ještě i další druhy kratomu, třeba žlutý či zlatý, ale ty se svými účinky velmi blíží ostatním druhům kratomu. Ať už si vezmeme jakýkoliv druh kratomu, zažijete pravděpodobně povznášející pocit, který vám bude připomínat stav euforie. Je to naprosto v pořádku, a dokonce je to i žádoucí stav, který by měl po užití nastat. Kratom lze koupit i různě ochucený, takže jeho konzumace se pro vás stane chuťově příjemnou.