Zdědili jste po rodičích či příbuzných rekreační nemovitost a chtěli byste se tam co nejdříve nastěhovat? Například v situaci, kdy platíte drahý nájem v městském bytě, a navíc je chata na tak pěkném místě, s výhledem na řeku, že vás již do města opravdu nic netáhne? Jestliže to vyřešíte po administrativní stránce, pak vám nic nebrání v tom do chaty zamířit v dohledné době, a zajistíte-li si i vytápění, budete tu moci přečkat první zimu.

kontejnery na lodích

Jenže jak to udělat, když je chata plná věcí, vy máte také byt plný věcí a potřebujete čas na jejich třídění, což vám ovšem zbytečně prodlužuje pobyt ve městě a platíte zas drahé nájemné? Zkuste to s pronájmem lodních kontejnerů. Jestliže vás vyjde levněji, než nájemné v bytě, je to vhodná volba, kam uložit na přechodnou dobu vaše bytové vybavení.

skladové kontejnery

Kontejnery jsou skladné – kontejner lze přirovnat svým objemem k místnosti o plošných rozměrech 3 x 5 metrů, což je zhruba obývací pokoj městského bytu, a tak si pak snadno uděláte představu, co se do něj může vejít. Jediný kontejner vám může vystačit na zařízení dvoupokojového bytu, pokud jste šikovní a šetříte s místem.

Nevyžadují žádnou údržbu – po přistavení kontejneru na váš pozemek nebude vyžadována žádná údržba – nátěry, broušení, lakování, penetrace atp. Vy si pouze dovnitř uložíte věci a ponecháte je tam po dobu, kterou s pronajímatelem předem dohodnete. Navíc máte k dispozici uzamykatelná vrata, která zabezpečují vstup do kontejneru před nezvanými hosty.

Věci jsou uvnitř v bezpečí – s kontejnery se počítá, že budou chránit uložené věci v průběhu přepravy po souši, vzduchem i po moři, běžně se nakládají na paluby zaoceánských lodí, které bičují silné větry, kde působí prosolený vlhký mořský vzduch a občas přijde na řadu i bouře. Proč by si tedy kontejner neporadil i s docela „obyčejným“ suchozemským deštěm, větrem a prachem?