Štíhlé tělo je pro většinu lidí daleko hezčí než figura s pár kily navíc. Štíhlé tělo sice automaticky neznamená že je zdravé, ale rozhodně není zatěžované vyšší váhou jako je tomu například u lidí s nadváhou nebo obezitou. Ani jedno není zdravé, a pokud vás trpí nějaká ta kila navíc a vy se za ně stydíte, není nic jednoduššího než se odhodlat a shodit je. Letos se ještě nejspíš budete v plavkách stydět, ale další rok už se můžete promenádovat jako světová modelka nebo model, pokud si tedy dáte tu práci a začnete hubnout.

obézní žena

Začátky jsou těžké
Samotné překonání se k tomu začít se sebou něco dělat je opravdu důležitý první krok, který část lidí neudělá, protože si nevěří. Je potřeba si říct že už teď konečně začnete hubnout a svůj sen dotáhnete do cíle. Prostě začněte a už se nevzdávejte. Vymlouvat se umí každý, ale dotáhnout něco do konce už je těžší. Pro motivaci se můžete přidat na sociálních sítích do různých fitness skupin a také je doporučována spolupráce s trenérem a výživovým poradcem. Spousta trenérů má certifikát i k tvorbě jídelníčku, takže zabijete dvě mouchy jednou ranou, když si takového trenéra seženete.

hromadná lekce

Proč si najít trenéra?
Protože zhodnotí váš zdravotní stav, připraví vám na míru jídelníček podle vašich možností – zohlední finance, zdravotní stav, časové možnosti, alergie a další věci, které mají na jídlo vliv. Sestaví vám cvičební plán a může s vámi chodit cvičit, abyste věděli jak máte cviky správně provádět. Pokud budete cvičit špatně, můžete si naopak ještě ublížit. Trenér se vyzná i v doplňcích stravy, takže vám doporučí i suplementy na hubnutí. Nemůžete ale čekat zázraky, jsou to jen podpůrné prostředky, které vám při vaší snaze mohou pomoct hubnout tuky rychleji. Většinou jde o proteiny a spalovače, které ale bez dodržování jídelníčku a cvičení samotné fungovat nebudou.