Rekonstrukce je soubor prací, které mají zlepšit stav nemovitosti. Je jedno jestli jde o byt nebo dům, ale je jasné, že dům vyžaduje daleko více práce a peněz, protože je většinou větší než byt, ale hlavně je v něm daleko více prvků, které si musí řešit samotný majitel. Většinou je v domě na údržbu navíc střecha, odpady, rozvody vody, elektřiny a plynu, fasáda a v neposlední řadě i například pozemek u domu. Co se týče údržby bytu, ta nedaleko jednodušší, protože člověk platí jen poměrnou část oprav a nemusí sám nic zařizovat.

bourání domu

Nedílnou součástí rekonstrukce bývají bourací práce https://www.vyklizenirychle.cz/bouraci-prace-demolice/, které jsou velkým zásahem do nemovitosti. Někdy se bourá jen část objektu, jindy je potřeba zbourat jeho většinu, pokud stav budovy nedovoluje jen částečnou opravu. Záleží vždy na stavu nemovitosti, který by měl posoudit statik a architekt. Díky tomu si můžete ušetřit spoustu práce i peněz. Dejte si pozor i na stavební úřad, protože často je vyžadováno povolení či ohláška, a na demolici i demoliční výměr.

oprava domu

Při bourání vzniká spousta odpadu. Suť je potřeba vyvézt. Už dávno nemůžete v obcích nechávat suť na místech tomu určených zcela zdarma jako tomu bývalo dříve, ale musíte si zaplatit odvoz stavebního odpadu. Každá firma si účtuj jinak vysoké poplatky, takže je lepší si obvolat více svozových firem v okolí. A pozor – většina firem vám nechá kontejner bez příplatků jen pár dní, poté platíte za každý den peníze navíc.

Po částečné nebo dokončené rekonstrukci je potřeba uklidit. Někdo to zvládne sám, ale část lidí si na tyto práce najímá firmy, které mají uklizeno rychleji a často i lépe. Pokud za sebe nějakou rekonstrukci máte a čeká vás úklid nemovitosti, zavolejte si firmu, která vám ušetří spoustu času i práce. Mnoho z nich navíc nabízí velmi příznivé ceny, takž se využití jejich služeb vůbec nemusíte bát.