Kolik času trávíte s dětmi hraním? Dospělí jsou naprogramovaní trošku jinak. Většinou je baví něco jiného než děti. Do toho pak také mají spoustu pracovních povinností a jiných důležitějších záležitostí. A je to pochopitelné, na lidi jsou čím dál více kladeny větší a větší nároky. Vzniká tím stres a podrážděnost. Co takhle čas od času prostě vypnout, nechat povinnosti chvíli stát a sednout si za svými dětmi a trávit s nimi svůj drahocenný čas hraním? Ideální jsou na to nedělní deštivé odpoledne. To jsem jako dítě milovala. Po oběde si pěkně odpočinout a pak vytáhnout ze šuplíku deskovky.

Děti si hrají

Koňské dostihy nebo hra s nemovitostmi, to bylo moje. Na jakou hru si vzpomínáte, kterou jste hráli jako děti s kamarády, sourozenci nebo svými rodiči či prarodiči? Není nad to si občas příjemně zavzpomínat, že? A co mají rádi Vaše děti? Určitě záleží na jejich věku. Moje dcera si ráda hraje různé hry s panenkami nebo miluje člověče nezlob se. To je srdcovka snad pro každé dítě. Ta radost v jejich očích, když si s ní jdu nadšeně zahrát. A když pak vyhraje, zapisuji si tu spontánní radost do svých vzpomínek. Je úžasné kolik her je na dnešním trhu. Stačí přijít do hračkářství a pomalu jim na všechny deskové hry nestačí vyhraněné regály.

Rodina si hraje

Ta rozmanitost je rok od roku větší. Občas těm dnešním dětem vážně závidím. Kolik mají možností. Proč je tak důležité se při hraní dětem alespoň občas věnovat? Nejen, že je to pro ně naplňující, když jim rodič věnuje svůj čas, ale také lépe rozvíjí své dovednosti, motoriku a mozek. Rodič je hlavním průvodcem v učení svého dítěte. Děti chtějí být jako my a my se přeci snažíme dělat vše pro to, abychom byli těmi nejlepšími vzory pro své děti. Dále rozvíjí fantazii, která je důležitá do života, podporujte jej v myšlenkových nápadech pro hru! Co tahle nová hra do sbírky? Už se těšíte na společný hrací den?