Už jste někdy viděli stát na ulici bezradného bagristu, který pobíhá nešťastně kolem svého bagru a vedle něj stříká gejzír vody z překopnutého vodovodního potrubí? Na pohled je to jistě komická situace, ale ve skutečnosti je to docela krizová havárie. Překopnuté potrubí znamená, že mnoho domácností, někdy i celá městská čtvrt bude bez vody a bude nutno vodu rychle dovážet v cisternách. Musíme se tady zastat bagristů, kteří většinou za takovéto havárie nemohou. Problém je potřeba hledat jinde a to většinou v projektové dokumentaci k vodovodnímu potrubí.

projektová dokumentace

Přípojka vody do domu je součástí každé projektové dokumentace, povinné ke kolaudaci domu. Není dobré podceňovat jak samotnou projektovou dokumentaci, ale tak i samotné provedení potrubních rozvodů. Pokud se stavební firma nebude držet projektové dokumentace, může právě dojít k překopnutí potrubí, např. při stavbě bazénu, nebo při jakékoliv přístavbě k domu, pokud je u toho nutný zásah do země a výkopové práce.

Projektová dokumentace má svá pravidla a předpokládá se, že vám ji při stavbě rodinného domku zpracuje kvalifikovaný projektant. Pokud žádného neznáte, můžete se s důvěrou obrátit na firmu Provodu, která má bohaté zkušenosti s projektováním vodovodních řádů.

projekt

Řádně zpracovaná projektová dokumentace ke všem přípojkám do domu a řádně vykopané a položené potrubí je základním předpokladem, že jakmile se vše zasype hlínou a případně zaasfaltuje pod povrch vozovky, při dalších výkopech se nestane žádná havárie a žádný bagrista neporuší celistvost potrubí. Zvlášť ve velkých městech, kde jsou nejrůznější výkopy a opravy cest častým jevem, musí projektová dokumentace na centimetry odpovídat skutečnosti. Přípojky do domu, plynová, elektrická, vodovodní, často i kabelová televize nebo internet, to vše bývá ukryto pod úrovní země a nebýt projektové dokumentace, nikdo by nevěděl kudy vedou.