Máte doma dítě, které Vám již vyrostlo z kočárkové korbičky a Vy se rozhlížíte po kočárku sportovním? To chce rozhodně pořádné promýšlení. Není zrovna dobrý nápad koupit jen tak bez rozmyslu nějaký kočár. Každý druh a značka má jiné funkce, pohodlí a spoustu dalších věcí. I každý rodič a každé dítě je jiné. Tudíž i požadavky každého z nás se různí. Je tedy důležité si promyslet parametry, které od koupeného kočárku očekáváme. Pak se nám výběr značně ztenčí a vybírání bude snazší a brzy dojdeme do cíle v podobě koupeného vítězného kočárku. Podle mého názoru je důležité, aby měl kočár možnost otočné sedačky.

Rodiče a kočárek

To znamená, že dítě může koukat při jízdě buď na nás a jede tak proti směru jízdy anebo naopak dítě kouká před sebe a tím pádem jede po směru jízdy. Osvědčilo se mi, že když bylo dítě malé, tak do roku a půl, vyhovovalo jemu i mně, že na sebe vidíme. Později jsem ale vypozorovala, že se začíná nudit a v kočárku je neklidné. Sedačku jsem tedy otočila po směru jízdy a dítě bylo naprosto spokojené. Víc věcí k pozorování, lepší výhled. Sportovní kočárek proti směru jízdy Vám zajistí komfort ve stylu, že máte přehled nad tím, co se v kočárku zrovna odehrává.

Dítě v kočárku

U otočeného po směru jízdy tento luxus nemáte, ale myslím, že časem otočíte, abyste v klidu odjeli daleko větší vzdálenost. Dítě bude vděčné za již zmiňovaný rozhled. Tím pádem spokojené dítě rovná se spokojený rodič. Sportovní kočárky jsou lehké a snadné pro manipulaci. A co design? Většina jich vypadá stylově. Stačí si jen vybrat oblíbenou barvu. Zajímá Vás skladnost sportovních kočárků? Žádná věda, nebojte! Zvládne to opravdu každý. Díky lehkosti se po složení jednoduše dá do kufru Vašeho auta, úložného prostoru autobusu nebo třeba vynese po schodech do vlaku. Občas není nikdo po ruce na pomoc, když cestujeme MHD, takže lehkost a snadná manipulace je maximální výhodou.