Elektronické cigarety jsou v poslední době více než trendy. Obyčejné cigarety kouří čím dál tím méně lidí, a spousta z nich dává raději přednost elektronickým cigaretám. Důvod je jednoduchý. Elektronické cigarety se ukazují jako zdravější varianta kouření, vzhledem k tomu, že u nich nedochází ke spalování škodlivých látek. Pokud kouříte elektronické cigaret, nevyfukujete kouř, ale pouze páru. Taková pára navíc nezapáchá tak, jako cigaretový kouř. Elektronickou cigaretu si tedy můžete vychutnat na mnohem více místech než obyčejnou cigaretu. Není problém si ji například užít i ve vnitřních prostorech, už jen proto, že od ní nehrozí vznik požáru a hustý dým neobtěžuje všechny kolem vás.

kouření

Vyhnete se také takovým věcem, jako je zapáchající oblečení, ruce a vlasy, s čímž mají kuřáci jistě zkušenosti. Elektronických cigaret je více druhů. Jako první se na trhu objevili ty, které můžete znovu naplnit. Kupujete si různé náplně dle své chuti a elektronickou cigaretu si plníte. V poslední době ale spousta lidí preferuje jednorázové elektronické cigarety.

elektronická cigareta

Ty jsou tak oblíbené zejména pro jejich jednoduchost a také chuť. Huť jednorázových elektronických cigaret je velmi intenzivní a existují v mnoha příchutích. Tyto cigarety totiž dnes již vyrábí spousta značek a ty se předhánějí, aby nabídli zákazníkům jejich nejoblíbenější příchutě. Klasické jsou příchutě jako jahoda, meloun, borůvka, malina, banán, ale najdete i třeba takové příchutě jako cukrová vata nebo citrónový koláč. Cigaretu si po zakoupení vybalíte z krabičky, sundáte ochrannou krytku a začnete i hned kouřit. Je to velmi snadné. Cigareta vám vydrží zhruba 500–600 potahů, záleží na konkrétní značce. Po vykouření cigaretu vyhodíte. Tady právě narážíme na problém, že ač jsou tyto cigarety pro nás velmi pohodlné, vzniká z nich velké množství odpadu.