Den co den, každý máme nějaký každodenní režim, kterým se řídíme, na který jsme zvyklí. Našli jsme si svůj způsob života, díky kterému stíháme za den vše potřebné a máme v tom nějakým způsobem pořádek. Asi těžko najdeme více lidí, kteří mají tento režim totožný. Každý jsme jiný, proto každému vyhovuje něco zcela jiného. Nemůžeme tu říkat, který životní styl je správný a který je ten špatný. Můžeme sice říci, který je zdravější více a který méně, ale nemůžeme vinit lidi v případě, že nejsou schopni svůj životní styl upravit tak, aby zdravější byl, pokud na to zkrátka nemají čas, energii či prostředky.

přiroda

Každý se snažíme žít alespoň nějakým způsobem, všichni víme, že nám život občas dokáže dát zabrat, takže není důvod kohokoliv soudit. Řekla bych, že když se zeptáme sami sebe, zda bychom na našem každodenním životním stylu mohli něco změnit a zda je perfektní dostatečně, odpověď bude jasná. Vždy máme co zlepšovat, nikdy není nic ani nikdo dokonalý. Nejdůležitější na našem životním stylu je to, že se v něm dá pohybovat. Je samozřejmě dobré najít si pár minut volného času pro sebe, sednout si, zamyslet se a zaměřit se na to, jak bychom náš život mohli posunout k lepšímu a zdravějšímu.

svoboda

Nemusí jít o žádné velké kroky, stačí si určit drobné cíle a zvyky, které bychom se snažili si osvojit. Může to mít do budoucna dobré výsledky. Pokud na to není čas, nedá se nic dělat, ale každý by se měl snažit najít si pro sebe chvilku volnou a odpočinout si. I kdyby bylo prvním zvykem si na pár minut sednout, zhluboka se nadechnout a v tichu odpočívat. Může jít o cokoliv, musíme najít způsob, který nám vyhovuje. Život není lehký, proto si zasloužíme se zastavit a zamyslet se, jakou cestou se vydáme, abychom ho zvládali tak, jak sami potřebujeme. Měli bychom to zkusit všichni, i když si myslíme, že už není co zlepšit, vždy se něco najde.