V poslední době, se tady u nás, i v zahraničí, rozrůstá na popularitě aktivita zvaná escape roomy. Jak už název, může napovídat, jedná se o místnosti, ze kterých člověk musí uniknout. Tyto aktivity se dají dělat jednotlivě, nebo i v týmech a jsou všude okolo nás, možná jste si jich jen nevšimli. Tyto místnosti mohou být na jakékoliv téma, avšak hodně populární jsou hlavně escape roomy na téma hororů, lidé se asi hodně rádi bojí. Na internetu na toto téma najdete od úniku z laboratoře šíleného vědce, vyřešení vraždy a útěku z místa činu, až po hodně drastické scénáře jako je třeba útěk z opuštěné mentální nemocnice.

Escape room horor

Limity tady opravdu nejsou, a v místnostech se vás opravdu nebudou bát, silně vyděsit. Avšak pokud byste toto chtěli také zažít, ale nejste fanoušek hororů, nemějte žádné obavy. Jsou v nabídkách i únikové místnosti, kde jen luštíte různé hádanky, a hledáte nápovědy na odemknutí zámku od pokoje. I když mohou témata těchto únikovek znít trochu děsivě, pokud to není přímo hororová místnost, neměl by vás tam nikdo jen tak vyděsit, možná. Každopádně, většina těchto únikovek je od patnácti+, takže pokud máte menší dítě, které byste chtěli vzít s sebou, můžete se zkusit podívat i po dětských únikovkách.

Escape room děti

Ne tak časté, ale určitě se tady najdou i únikovky pro menší děti, na styl pohádek, nebo magických míst, které jsou prostě kouzelné, i kdybyste se do nich chtěli podívati jen vy sami, pro zážitek. Jako poslední na seznamu, jsou novější, i když se jim stále říká únikovky, ne tak venkovní únikovky. Většinou se dají najít na internetu za pár korun, a často, pokud ne pouze se najdou většinou na turistických nebo populárních místech. Ačkoliv, samozřejmě mají také něco do sebe, často pro tyto venkovní únikovky, u sebe musíte mít nonstop telefon, takže to trošičku kazí celý, venkovní element. Ať už byste zkoušeli jakýkoliv typ, mohli byste si ho určitě užít.