Dvougenerační domy jsou stále nesmírně oblíbené typy nemovitostí, a v současné době také poskytují možnost výrazně ušetřit za vytápění. Jestliže v domě žijí dvě nebo dokonce tři rodiny, a objekt se vytápí z jednoho místa centrálním způsobem, výrazně tím klesají náklady a takto lze ušetřit i desítky tisíc korun ročně. Vytápění domu lze kupříkladu provést tepelným čerpadlem nebo krbem s výměníkem, a namísto radiátorů si zvolit systém topení v podlaze.

nohy na podlaze

Podlahové topení se dnes zhotovuje jinak, než jak tomu bylo za socialismu a v devadesátých letech, zapomeňte na náročné, pracné a zdlouhavé betonování topných trubek, dnes se potrubí vkládá do systémové desky pro podlahové topení Eshop Sepas, na kterou je pak pokládána bez nutnosti vyzdívání a betonáže cementovláknitá deska a následně pak konečná podlahová krytina. Výstavba podlahového topení pak může trvat jen několik dní, a hlavně lze začít topit v podstatě ihned po dokončení pokládky, aniž byste museli čekat na vytvrzování betonu.

posezení na podlaze

Nemusíte tolik přetápět – nevýhodou klasického ústředního topení s radiátory je nerovnoměrně rozložené teplo v obytném prostoru, tím pádem máte u stropu zcela zbytečné horko a na nohy je vám pak chladno. Podlahové topení vás tohoto problému zbaví, protože teplo prostupuje obytným prostorem po celé jeho ploše, a teplý vzduch tu cirkuluje mnohem lépe.

Teplo na bosé nohy – lidská chodidla jsou hmatový orgán, a kdo se trochu vyzná ve fyzioterepii, dobře chápe, že je to ideální místo pro nejúčinnější formu masáží. Reflexní masáže chodidel jsou považovány za léčebnou a preventivní metodu již od starověku, a vy si jejich obdobu můžete dopřát podlahovým topením, kdy dopřejete bosým ploskám příjemné prostředí pro něžné doteky. Teplo na bosá chodidla uklidňuje nervy a pomáhá léčit většinu civilizačních neduhů, tím pádem získáte podlahovým vytápěním nejen komfortní, ale i zdraví prospěšné řešení.