Kdo si může vybrat termín stěhování, tomu doporučujeme spíše jarní nebo podzimní období. V této době již prakticky nehrozí teplotní extrémy, tedy tropická vedra nebo silnější mrazy. Ideálními měsíci pro stěhování jsou duben, květen, první polovina června, září a říjen. Samozřejmě záleží i na lokálních meteorologických podmínkách, takže například v říjnu již mohou nastat nepříjemnosti s ranní mlhou, silnějším deštěm nebo přízemním mrazíkem, a i v dubnu lze někdy natrefit na chladnější počasí, případně v červnu na vyšší teploty. Každopádně pro optimální stěhování si nevybírejte ani prosinec a leden, ani červenec a srpen.

krabice na stěhování

Jestliže si ale volit termín nemůžete, kupříkladu z důvodu ukončení nájemní smlouvy ze strany pronajímatele, a musíte se termínu naopak přizpůsobit, pak se na takovou akci důkladně připravte. Stěhování Teplice v srpnu vás může pěkně potrápit.

Mějte nachystaný ventilátor a vodní rozprašovač – jakmile budete v pohybu a budete přecházet z interiéru na prudké Slunce, mohou se vám hodit šikovné pomůcky. Například bateriový přenosný ventilátor a rozprašovač vodní mlhy, kterým se můžete osvěžovat. Ve stěhovací den již nebude mnoho času a možná ani možností na sprchování.

letní vedra

Nezapomínejte na pokrývku hlavy – v létě hroz nejen úpal z vysokých teplot, ale i úžeh z pobytu na přímém Slunci. V srpnu bývá Slunce stále velmi agresivní a bez pokrývky hlavy riskujete i pobyt v nemocnici, pokud se venku pohybujete delší dobu. A zejména ve stěhovací dny je jakékoli onemocnění patálie, protože nemáte nachystané zázemí – postel a potřebné pohodlí.

Fyzická námaha – při vyšších teplotách vzduchu je jakákoli fyzická námaha náročnější, než v chladnějším počasí, protože se svalovou prací organismus zahřívá. Přenechejte proto stěhovací firmě to nejobtížnější, stěhováci jsou trénovaní a vás naopak může přenášení těžkých břemen obrazně řečeno srazit na kolena.