Pokud se podíváme na nejrůznější reklamní předměty, pak jedním z nich je i šňůrka na krk. Ta ve skutečnosti patří k těm nejčastějším, na které můžeme narazit, a není divu. Její výroba je levná, takže je lze snadno vyrábět ve velkém množství. Také má poměrně dost využití, což znamená, že ji lidé budou mnohem spíše nosit. Jak ji konkrétně můžeme použít?

Zdaleka nejčastější je asi takové, že si na ni zavěsíme klíče. Tím zabráníme tomu, aby se nám ztratily či vypadly z kapsy. Této způsob se používá nejčastěji u dětí, ale praktikují jej i někteří dospělí. Je to nejjistější způsob, jak ztrátě klíčů zabránit.

na šňůrku si často dáváme klíče

Ovšem nemusíme na ni zavěšovat pouze klíče. Mnohdy si na ni také pověsíme například mobilní telefon, a to z podobného důvodu – nemusíme se bát jeho ztracení. Zároveň jej také máme neustále při ruce, což je ideální když čekáme nějaký hovor. Tímto způsobem máme zároveň i volné ruce. Jistě, je poněkud těžší, než klíče, přesto je to poměrně často používaný a užitečný způsob, jak se o něj postarat.

Táborníci na ni často umisťují kompas či buzolu, neboť tyto mnohdy potřebují mít při ruce, a takto se na ni mohou kdykoliv podívat, aniž by je museli hledat v batohu. To jim umožňuje udržovat kýžený směr, což by bylo jinak zvláště v lese nebo v krajině bez orientačních bodů v podstatě nemožné.

na krk zavěsíme i USB disk

V neposlední řadě se na ni umisťují nejrůznější kartičky opravňující ke vstupu. Například pokud jdete na nějakou akci, pak často dostanete průkazku právě na šňůrce, aby byla neustále vidět, avšak zároveň vám nepřekážela. Samozřejmě je zde možnost připíchnout ji na oblečení, avšak zvláště dámy s dražšími šaty by proti tomu z pochopitelných důvodů protestovaly.

Je tedy vidět, že zde rozhodně najdeme více způsobů použití, než by se nám mohlo na první pohled zdát. A to je také důvod, proč je tak často dávána jako reklamní předmět. Zkrátka a dobře ji totiž využije prakticky každý z nás.