Postavit dům může trvat i několik měsíců až let. Za celou dobu stavby je potřeba všechno pečlivě naplánovat. Je důležité si vybrat zda budete stavět svépomocí a nebo jestli si necháte dodat hotový dům na klíč. Stavby na klíč jsou velmi populární, protože vám stavební firma dodá vybraný dům připravený k nastěhování. Většinou u domu ale chybí jedna důležitá věc, a tou je plot.

zděný plot

Plot plní funkci nejen bezpečnostní, ale i estetickou. Oddělení pozemků je důležité z hlediska prevence, aby nedocházelo k sousedským sporům a narušování vlastnického práva. Nikdo na svém pozemku nechce nezvané hosty, a proto má naprostá většina domů plot. U starších domů můžete většinou najít klasický drátěný plot, který už ale není v módě a používá se spíš na oplocení výběhů pro slepice a podobných pozemků. Jaké ploty jsou tedy v módě?

plot dům

Jestli dbáte na estetickou stránku vašeho bydlení, určitě byste chtěli mít plot, který bude odpovídat stylu vašeho bydlení. Kdo si dne staví dům, ten většinou sladí plot do barvy. Velmi oblíbené jsou zděné ploty, k jejichž realizaci se používají tvárnice. Dají se sehnat v mnoha provedeních a mohou se kombinovat se dřevem i kovem. Jestli vás zajímají moderní ploty a chtěli byste nějaký i k sobě, kontaktujte například betonové ploty Brno.

Kvalita a dobrá cena
Máte dům na klíč a chcete mít stejně pohodlně dodaný i plot? Je to možné, protože dodavatelé plotů nabízí i tuto možnost. Vybrat si můžete z několika druhů plotů, které se dají kombinovat s jinými prvky. Na internetu najdete spoustu inspirace, díky které možná najdete to co hledáte. V nabídkách najdete klasické betonové dílce, zděné ploty ale i gabion, který vypadá velmi luxusně. Takový typ plotu působí nejen esteticky ale i bezpečně, protože zvyšuje ochranu vašeho pozemku před nezvanými hosty, snižuje hluk a také může snižovat sílu větru na vašem pozemku.