V poslední době je prý veliká obliba, že lidé začali pít čaj a že prý čaji dávají větší přednost než třeba nějaké kvalitní kávě. Samozřejmě, že mnoho lidí pije čaj také kvůli tomu, že jsou zdravé. Snad by si nikdo nemocný nebo nachlazený člověk, nedal jenom kávu, ale spíše lahodný čaj. Někdo si dá raději nějaký kvalitní horký čaj než třeba kávu. I když já jsem na kávě závislá a kávu miluji, tak také neodolám tomu, že si dvakrát denně dám nějaký kvalitní čaj a čaj si občas osladím medem. Také jsem si velice oblíbila zelený čaj anebo turecký čaj. Když se podíváte na webové stránky darka-shop.cz, tak tam najdete například turecký listový kvalitní černý čaj.

Krásné turecké plantáže.

Je to černý sypaný čaj. Turecký čaj jsem si oblíbila asi před rokem. To jsem teda v Turecku na dovolené. Byla jsem v Turecku na dovolené asi dva týdny, a právě tam jsem poznala, že vlastně turecký čaj může být opravdu skvělá alternativa. A to ke klasickému černému čaji. Klasický černý čaj jsem si dopřávala opravdu výjimečně, protože není tak extra lahodný, jako třeba zelený nebo ovocný čaj. Proto jsem byla ráda, že existuje turecký čaj, který je o několik desítek procent lepší, než klasický černý čaj.

Turecký čaj v dekorační konvici.

Takže jsem si potom dvě krabičky tureckého čaje také přivezla domů, a když mi došel, tak jsem byla opravdu nadšená, že turecký černý čaj se dá také sehnat u nás v Česku. Na webové stránce, kterou jsem vám již zmínila. Myslím si, že mnoho lidí, kteří ochutnají turecký čaj, tak si ho oblíbí a budou ho také pít opravdu častěji. Pokud třeba nemáte rádi kávu a chcete někdy tak trošku povzbudit, tak si myslím, že turecký čaj anebo klasický černý čaj bude pro vás opravdu tou nejvhodnější alternativou. Já si také turecky člověk dopřávám hlavně večer. Mě kofein vůbec nevadí, ale pokud budete chtít lehký turecký čaj, tak si ho můžete také zředit studenou vodou anebo si dát do něj mléko, což nebude potom tak silný turecký čaj.